Komora zábavy - vyhlášky, zákony, informace
englishdeutsch

Turnaj paní a dívek s volbou Miss Billiard 2001
Billiard club Beseda Lovosice, 14. října 2001

Na začátku byl opět autobus. Nebyl velký, ale stačil pojmout patnáct hráček a členů realizační skupiny pro tuto akci. Vždy na Miss odjížděl velký autobus, tentokrát jsme však dali přednost malému autobusu. Podle předběžných přihlášek mělo jet okolo 40 lidí, ale známe jak to vždy dopadne. Dopadlo to jak jsme předpokládali. Autobus pro patnáct stačil. Lovosická Beseda byla perfektně připravena, majitel Pan Miloš Mohr měl na přípravu pouhých 14 dnů. Dokázal neskutečné, sehnal sponzory a připravil krásné prostředí k tomuto turnaji. Všechny hráčky dostali ve startovném vynikající oběd a malý dárek. Hrálo se po šesté, pošesté se volila Miss, pošesté se čekalo na vítězku turnaje. Pošesté byli i u pořádání Pavel Halamka a Miloš Vizingr. V šesti porotách na MISS se vystřídalo i spousta VIP hostů. O miss v jednotlivých šesti ročnících rozhodovali Jiří Pomeje, Václav Vydra, Jirka Korn, Josef Mladý, Martin Koloc, Iva Kubelková, Ladislav Štaidl a nakonec i Martin Severa. Nakonec, proto, protože byl u poslední volby v Lovosické Besedě. V předchozích pěti ročníkách bylo i pět miss a pět výherkyň turnaje. Připomeneme si je v malé rekapitulaci.

Turnaj Paní a Dívek 8 ball
Turnaj začal okolo 11.15 hod. Celkově hrálo 26 děvčat. Hrál se zkrácený pavouk double K.O. v A i B straně na 3 vítězné body. Přestože by se zdálo, že turna musí rychle odsýpat, opak byl pravdou. Děvčata si dávala záležet a hrála pomalu s rozvahou. Některá, místní, si během turnaje dokázala odskočit domů k plotně uvařit nervóznímu manželovi nedělní oběd. Sice se muselo v B straně počkat, až dodělá knedlíky, ale myslím, že atmosféra byla vynikající, že to nikomu nevadilo. A stranou pavouka se do čtvrtfinále probojovala čtveřice favoritek, Nováková, Hubrtová V. Mašková a Kolínská. Scházela zde dvojnásobná vítězka z roku 1996 a 1997, Pavla Trucová - Šmerhová. Ta překvapivě nestačila na Urbanovou. Již po losování bylo jasné, že se ve finále nemůžou setkat naše dvě nejlepší hráčky, Nováková a Hubrtová. Setkali se v semifinále a oproti ženské lize, kde zvitězila Veronika, vyhrála tentokrát Helena 3:1. Veronika o postup do semifinále porazila Pourovou a Helena malou. Do druhého semifinále postoupila Eva Mašková, po vítězství nad Zuzkou Kožlovou a Kamila Kolínská, když porazila Růženku Halamkovou. Mašková dokázala suveréně přehrát v semifinále Kolínskou a tak bylo finále Mašková - Nováková. Helena Nováková uchopila svou šanci pevně do rukou a nedal Evě moc šancí. Vyhrála podruhé, poprvé v roce 1999 v Praze. O třetí místo si poradila rozveselená Hubrtová s rozveselenou Kolínskou a obsadila tak třetí místo. Turnaj se trochu natáhl, ale atmosféra v Lovosické Besedě byla úžasná a tak nikdo domů moc nespěchal.

Volba MISS Billiard 2001
Během turnaje brouzdala mezi hráčkami jedenáctičlenná porota složená ze sponzorů, pořadatelů a představitelů ČMBS. Kdo tedy rozhodoval o nejkrásnější billiardové dívce pro rok 2001. Z řad sponzorů to byli pan Miloslav Suchý, zastupoval Potraviny Suchý, pan Krov Jiří z Plzeňských Pivovarů A.S., pan Vladislav Větrovec z firmy Mondo, Petr Kučera za firmu NIOBE, pan Václav Melmuka za Radniční Sklípek. Domácí hernu zastupoval v porotě pan Miloš Mohr, majitel Besedy. Za ČMBS zde byli prezident poolové sekce Miloš Vizingr, mistr republiky v snookeru 1999, Fang hai Jiang a jeho slečna Shi, neboli Kristýnka, časopis Billiard Info Pavel Halamka a nakonec předsedou poroty byl Martin Severa, pětinásobný přeborník jihomoravského kraje v skoku dalekém, držitel ČS rekordu v běhu trojnohém a hlavně 23 z MR seniorů v poolu. Toto umístění, jak sám podotkl, by chtěl změnit. Martin Severa se tedy ujal i slavnostního vyhlášení volby miss 2001. Volilo se osvědčeným způsobem, nejprve porota měla označit podle čísel deset pro ně nejhezčích dívek. Pak se vše spočítalo a vzešlo deset adeptek. Druhé kolo již probíhalo pouze mezi těmito adeptkami, porota vybírala tři nejhezčí. Ve třetím kole měli porotci sestavit pořadí těchto tří nejhezčích. Od začátku byla v popředí jedna kandidátka, v samotném finále volby však bylo vše jinak. Rozdíl byl velmi těsný a tak na třetím místě stanula dívka, která obsadila i minulý rok třetí místo, Zuzana Kožlová z Řipské Praha. Na druhém místě, čili titul 1.vícemiss obsadila hráčka Harlequ´inu Plzeň, Eva Syrová. Na prvním místě s titulem Miss Billiard 2001 se může od této neděle pyšnit Lucie Hašová, rovněž z Harlequ´inu Plzeň. Zkrátka, Vlasta Hájek nic nepodcenil a přivezl vzornou reprezentaci. Hned po vyhlášení se k němu rozeběhla nadšená první vícemiss, Eva Syrová a z dobrých 9 metrů se mu vrhla do náruče. "Vlastíku, já jsem druhá" volala, Vlasta jí zmáčknul nadšeně v náručí a na celou hernu jí vysvětloval: "já ti říkal, dej mi a budeš druhá!". Nakolik to ovlivnilo porotu se nedá napsat, ale dávat nemusela, nebo jak to vlastně bylo?

Bowlingový turnaj
Stejně jako na minulém turnaji, byl i letos slíben bowlingový turnaj. V Besedě Lovosice jsou Bowlingové dráhy teprve 1. měsíc. V nádherném prostředí hrál doprovod děvčat i samotná děvčata turnaj o malé ceny. Hrálo se systémem, že každý měl dva pokusy a počítal se mu ten lepší. Startovalo celkem 22 hráčů. Muži se museli sklonit, před uměním Martiny Liebové, která suveréně vyhrála velmi slušným výkonem, 157 bodů. Kdo Bowling někdy hrál, uzná, že tento výsledek byl vynikající. Za Martinou skončil David Žalman, naházel o pouhých pět bodů míň. Martina prokázala po turnaji v nohejbale, že ji ani bowling není cizí. Gratulujeme!

Turnaj seniorů 8 ball
Na soutěži byl přítomný i Vlasta Hájek, kulečníkový nezmar z Plzně. A nebyl by to on, aby neuspořádal něco i on. Než se kdokoli nadál, oběhl přítomné seniorky a seniory, vybral symbolické startovné a uspořádal seniorský turnaj v 8 ball. Hrálo celkem 11 seniorů, ve finále nakonec porazil Pavel Halamka domácího Pepu Pavlase. Výborně zahrála Mirka Hubrtová, která svým třetím místem hodila vějičku všem seniorům k MR seniorů 2002. Zahrála výborně a že se lepší, dokazují i její výsledky v ženské lize ČMBS.

Turnaj sponzorovali: Potraviny Suchý, Mondo, Plzeňské Pivovary a.s., Radniční Sklípek, NIOBE s.r.o.